V stredu 25.5.2022 prezentovali študenti IAM zaujímavé výsledky, ktoré dosiahli pri vývoji inteligentného skleníka VESNA: https://vesna.uiam.sk
V rámci unikátneho vertikálneho projektu študenti 2. a 3. ročníka bakalárskeho štúdia "Riadenie procesov" pracovali na spoločnom projekte v rámci troch tímov.
Okrem iného sa študentom podarilo zabezpečiť efektívnu komunikáciu s inteligentným skleníkom pomocou cloudovej služby, navrhnúť autonómne riadenie teploty a osvetlenia, ako aj rozpracovať webové rozhranie s podporou viacerých jazykov. Okrem vedeckých cieľov, tento projekt rozvíja tímovú prácu, organizačné schopnosti, ako aj prezentačné a komunikačné zručnosti študentov.
V dňoch 23.-26. mája 2022 sa v Tatranských Matliaroch uskutočnila 48. medzinárodná konferencia Slovenskej spoločnosti chemického inžinierstva SSCHE 2022 a membránová konferencia PERMEA 2022. Za IAM sa aktívne zúčastňuje konferencie doc. Radoslav Paulen s príspevkom:
Martin Mojto - Karol Ľubušký - Miroslav Fikar - Radoslav Paulen: Data-based Design of Inferential Sensors for an Industrial Depropanizer Column with Data Pre-treatment Analysis
Prezentovaný príspevok je výsledkom spolupráce nášho ústavu so spoločnosťou Slovnaft a.s.
Sme spoluautormi nového vedeckého článku v prestížnom medzinárodnom vedeckom časopise IEEE Transactions on Control Systems Technology:
Chaitanya Jugade - Deepak Ingole - Dayaram N. Sonawane - Michal Kvasnica - John Gustafson: A Memory Efficient FPGA Implementation of Offset-Free Explicit Model Predictive Controller
Tento článok sa zaoberá problematikou redukcie pamäťových nárokov explicitných prediktívnych regulátorov pre potreby implementácie na programovateľných logických obvodoch (FPGA).
Dňa 23.5.2022 sa v miestnosti A601 uskutoční odborný seminár v spolupráci s RU Bochum v rámci projektu Embedded Optimal Control podporeného nadáciou Alexandra von Humboldt. Účasť na seminári je otvorená pre každého.
STU bude koordinátorom v projekte "Podpora príležitostí k slovenskej excelentnosti v pokročilom riadení pre inteligentný priemysel" (FrontSeat), ktorý bol podporený v rámci programu Horizon Europe, akcie Twinning. Zodpovedný riešiteľ prof. Ing. Miroslav Fikar, DrSc. spojil sily s ostatnými ústavmi v oblasti Kybernetiky na STU, podal projekt a uspel v náročnej medzinárodnej konkurencii.
Viac informácií na odkaze.
V utorok 17.05.2022 sa uskutoční virtuálny Deň otvorených dverí Inžinierskeho centra Siemens Mobility, kde študentom, ako aj širokej verejnosti, dovolíme nahliadnuť za naše brány a predstavíme niekoľko našich oblastí pôsobenia či projektov. Podujatie bude prebiehať prostredníctvom MS Teams v dvoch časových úsekoch: 9:00 - 10:00 a 15:00 - 16:00. MS Teams: https://bit.ly/37k3IRK
Growww je talentový program určený pre čerstvé absolventky a absolventov
magisterského lebo inžinierskeho štúdia, ktorí sa majú záujem stať
súčasťou jednej z najmodernejších spoločností z oblasti
rafinérsko-petrochemickej výroby v strednej a východnej Európe. U nás si
môžeš budovať kariéru v rôznych oblastiach a spolu s nami formovať
udržateľnú budúcnosť. Viac informácií nájdete na stránke: slovnaft.sk
Spoločnosť Repar s.r.o so sídlom v Bratislave hľadá pracovníka pre PLC programovanie v oblastiach HVAC systémov, ČOV a iných v procesnom riadení. Ponuka je vhodná aj pre absolventov. Bližšie informácie poskytne M. Fikar.